Organik sertifikalı çiğ süt tükettiğiniz takdirde, tükettiğiniz organik çiğ sütün nereden geldiğini ve nasıl üretildiğini bilir; kullandığınız organik çiğ sütü geriye doğru izleyebilirsiniz.

Organik hayvancılıkta hayvanların refahını korumak da önemli bir faktördür. Örnek vermek gerekirse; organik hayvancılık yapan işletmemizde buzağılar 90 güne yakın süre sadece anne sütü içmektedirler.

Tüm bunların yanı sıra antibiyotik tedavisi de organik hayvancılıkta en önemli konulardan biridir. Bu nedenle son derece dikkatli ve sınırlı sayıda antibiyotik kullanımına izin verilmektedir.

Organik hayvancılıkta hayvanlarından süt alınmayan antibiyotikten arınma süreci konvansiyonele göre %50 daha uzun ve denetlenen bir süreçtir.

Hayvanlarımızın sağlığı için homeopati (benzerin benzerle tedavisi- doğal tedavi yöntemi) tedavi yöntemi uygulanmakta; bütüncül bakan tedavi yöntemiyle hayvanların sağlığına ayrıca bir kez daha özen gösterilmektedir.
Bütün bu bilimsel çalışmalar sonucunda besleyici, kalitesi ve değeri en yüksek oranda organik çiğ süt elde edilmektedir. Kullandığınız organik çiğ süt tam üründür ve üretilebilecek en kıymetli süttür.

Üretiminin her aşamasında denetim ve sertifikasyon şirketleri tarafından denetlendiğimiz ve yerel üretimle soğuk zinciri kırmadan hiçbir ısıl işleme (UHT) veya pastörizasyona tabi tutmadan sağdığımız, nereden geldiği ve kalitesi bilimsel laboratuvar çalışmaları ile belirlenmiş ve yine kanunlar çerçevesinde denetlenen sütümüz siz değerli tüketicilere sunulmaktadır.

Neden Organik Çiğ Süt?

Tolina kendi sütünü kendi tesisinde çiğ süt olarak işleme ve şişeleme iznini almış Türkiye’nin ilk ve tek hayvancılık işletmesidir. Chi'nin üretim süreci bütünüyle entegredir.

Üretiminde genetiğiyle oynanmamış (GDO'suz) tohumlardan yem üretilir.

Hayvanların refahı korunur; homeopatik tedavi yöntemleri uygulanır, buzağılar anne sütü içebilir.

Organik ürünün nerede ve nasıl üretildiği geriye doğru takip edilebilir.

Anti-biyotiik kullanımı büyük ölçüde sınırlandırılmıştır.

ned-cig-sut3
1

Geleceğimiz Organik Çiğ Süt

Uzun yıllardır yaptığımız süt hayvancılığı, organik tarım ve organik hayvancılık ile hem doğaya karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyor hem de gelecek nesillerimiz için sağlıklı süt üretimi gerçekleştiriyoruz. İzmir’de sadece kendi çiftliğimizde üretilen GERÇEK VE TAM SÜTÜ yine kendi bölgemiz olan Ege’de tüketime sunuyoruz.

Özlemini duyduğumuz dibine çöken zeytinyağı; değirmenlerden gelen saf kepekli un misali TAM VE ORGANİK ÇİĞ SÜT ÜRETİMİNİ gelenekselliği koruyarak 21. yüzyılın çağdaş üretim sistemlerinin talep ettiği sertifikalandırma, dokümantasyon, denetleme, izlenebilirlik koşullarını dikkate alarak yapıyoruz.